V lednu naše škola zahájila projekt UČ SE POMOCÍ LEGA, do kterého se postupně zapojí žáci všech ročníků. Děti pracovaly  se speciální stavebnicí LEGO®. Pod vedením lektora z firmy BRICK DO ŠKOL pana Tomáše Kautzkého si projektový den s legem vyzkoušeli nejprve třeťáci a páťáci. Hodina začala bádáním po informacích, poté následovala praktická část. V té si děti vyzkoušely nejen hraní, ale i spolupráci s kamarádem. Postavené modely – kolotoče dokonce rozpohybovaly za pomoci motorků, což se všem velmi líbilo.

Žáci 5. ročníku se v rámci polytechnické výchovy seznámili s vynálezcem Leonardem da Vinci a poté si zkusili dle plánku a přiložených dílů sestavit pojízdné vozítko s elektromotorem. Navzdory původním obavám se nejlépe dařilo děvčatům a všichni vymysleli několik variant možného využití finálního “výrobku”.