V úterý 16. května jsme se 3.a 5. ročníkem vyrazili na vlastivědnou exkurzi do Mělníku a na Říp. Autobusem jsme jeli přibližně jeden a půl hodiny.

Když jsme dorazili na místo, vyhrnuli se všichni z autobusu jako déšť z mraků. Všichni byli zvědaví a nedočkaví. Nejdřív jsme se na nedalekém hřišti nasvačili a potom jsme šli na náměstí, kde byla fontána. Odtud  jsme se šli podívat na soutok Labe a Vltavy. Potom jsme po třídách obcházeli zajímavá mělnická místa. My jsme šli první do kostnice, ve které jsou umístěny pozůstatky z 10-15 tisíc lidí. Zde jsme se také podívali do kostela sv. Petra a Pavla, který je hned nad kostnicí. Když jsme si všechno prohlédli, přemístili jsme se do městského podzemí, kde byla k vidění stará studna. Tam se mi líbilo nejvíce. Nakonec jsme navštívili muzeum hraček a kočárků. Potom už jsme nastoupili do autobusu a tradá na Říp. Popravdě jsem ani netušil, že ten kopec bude tak prudký. Bylo to náročné, ale na vrchol jsme se přes všechnu námahu dostali. Smůla byla, že občerstvení nebylo otevřené, takže jsme se podívali jenom do rotundy sv. Vojtěcha a Jiří. Tam nám pustili film o vzniku Řípu.

Výlet byl velmi poučný a zábavný.

Jonáš Hartman
4. ročník