V úterý 6. června 2023 žáci třetího až pátého ročníku vyjeli na školní výlet do Prahy. Cesta autobusem nám na okraj města netrvala tak dlouho, ale kvůli úplně ucpaným ulicím jsme museli vystoupit už na Palmovce. Odtud jsme jeli metrem na stanici Malostranská a šli pěšky Zámeckými schody na Pražský hrad. Prošli jsme celý jeho rozsáhlý areál, podívali se z výšky na celé město a vyfotili jsme se před Chrámem svatého Víta, Václava a Vojtěcha. Po očku jsme sledovali, jestli nepotkáme nového pana prezidenta. Bohužel tento den byl na návštěvě v Bratislavě. Z Hradu jsme pokračovali z kopce dolů Nerudovou ulicí přes Karlův most ke Staroměstské mostecké věži. Vedle ní stojí socha zakladatele mostu krále Karla IV. a nachází se tu i Muzeum Karlova mostu. V něm nám průvodce pověděl různé zajímavosti o historii mostu a například o sochách, které ho zdobí. Pak následovala plavba malou lodí v okolí mostu včetně zajížďky do Čertovky, kdy nám kapitán vyprávěl další příběhy. K zaparkovanému autobusu na Letné jsme šli pěšky kolem orloje přes Staroměstské náměstí a Pařížskou ulicí. Do Mašova jsme se vrátili podle plánu po páté hodině odpolední. Původně předpovídané deštivé počasí nám kromě krátké přeháňky nakonec přálo. Výlet se všem moc líbil a snad se zase někdy do Prahy vypravíme.

Autoři textu: žáci třetí třídy