Letošní září nám přineslo nádherné počasí a tak se ve čtvrtek 21. září vypravili páťáci vlakem na vlastivědný výlet za památkami Prahy. Procházka Prahou začala na Václavském náměstí, odtud jsme se přemístili metrem, tramvají a lanovkou na Petřín. Z rozhledny byl krásný výhled a v bludišti jsme se všichni pobavili. Snad nejsilnější zážitek byla slavnostní výměna hradní stráže na Pražském hradě. Zde jsme si prohlédli také chrám sv. Víta. Potom už jsme sestupovali Nerudovou ulicí k Malostranskému náměstí k další památce- baroknímu kostelu sv. Mikuláše. Na Karlově mostě si každý sáhl na sochu Jana Nepomuckého, abychom se do Prahy zase vrátili. Naše procházka pokračovala na Staroměstské náměstí podívat se na ORLOJ a další památky, které se zde nachází. Cestou k poslední zastávce jsme procházeli kolem Prašné brány a Obecního domu. Dokonalou tečkou byla návštěva PALLADIA, kde jsme se všichni občerstvili a potom už jsme se ubírali na Hlavní nádraží. Po celý den nás provázelo slunečné počasí, takže jsme si výlet moc užili.