Ve středu 19. června jsme vyrazili s páťáky na jejich poslední výlet v mašovské škole.  Nejprve  jsme se přemístili  na autobusové nádraží v Turnově, kde jsme měli připraveny koloběžky. Na nich jsme se vypravili po cyklostezce na Malou Skálu.  Zde jsme se občerstvili výbornou domácí zmrzlinou a také vykoupali v Jizeře. Na Malé Skále jsme navštívili Skalní hrad Vranov – Pantheon, který  se vypíná vysoko nad Jizerou. Z Pantheonu jsme se pokochali pohledem na Drábovnu, Sokol a Suché skály.  Poté následovala  pěší túra na Frýdštejn, kde jsme byli ubytováni. Druhý den dopoledne jsme se vypravili do Drábovny. Drábovna je menší skalní město na pravém břehu Jizery. Na místě pravěkého sídliště z mladší doby kamenné se nalézají zbytky středověkého hrádku. Zde jsme si zahráli hru ČELENKY. Po obědě pro nás rodiče Honzíka Konopky připravili velmi  milé překvapení –únikovou  hru  na téma Harry Potter. Večer jsme si zazpívali u táboráku, opékaly se buřty a  nechyběla ani legrace. V pátek dopoledne jsme  navštívili dominantu Maloskalska- skalní hrad Frýdštejn. Po obědě už nás čekalo vyvrcholení našeho výletu – společná plavba s rodiči na raftech, kterou jsme si všichni moc užili.  Velké poděkování patří manželům Konopkovým nejen za poskytnutí ubytování a výborné kuchyně, ale i  za zorganizování super hry. Na tento výlet budeme všichni rádi vzpomínat.