Rok oslav 150 let založení mašovské školy skládá průběžně střípky jednotlivých akcí.
K velmi milé události došlo v úterý 18. června 2024, kdy naší školu navštívila bývalá dlouholetá učitelka a ředitelka paní Víťa Barchánková. Žáky a žákyně 4. a 5. ročníku zaujala vyprávěním o své učitelské praxi, o létech v mašovské škole v pozici učitelky včetně povídání o svém zajímavém životě a vztahu k Itálii.  Mezi posluchači našla mnoho dětí a vnoučat svých bývalých žáků, kterým ukázala po léta schovávané dopisy i právě od některých z nich. V závěru besedy si mohly děti poslechnout velmi pěkně vyjádřený její vztah ke škole a dětem obecně a mohly si prohlédnout několik osobních fotografií z jejího dětství.